„Preparaty Ojca Szeligi” - kolejny film, którego nie powinniście przegapić


Udało się. Po raz kolejny udało się uzyskać zgodę producentów na zamieszczenie na mojej stronie następnego filmu dokumentalnego poświęconego Ojcu Szelidze, w którego realizacji swego czasu uczestniczyłem. Dziękuję! Bardzo to miłe! Miłe i pożyteczne! Bo choć i ten film swego czasu wielokrotnie był pokazywany przez TVP, na pewno warto go przypomnieć. Tym bardziej, że ukazuje on słynnego polskiego zakonnika z nieco innej perspektywy niż obecny już na tej stronie inny obraz o Ojcu Szelidze - „Życie dla życia”.
„Preparaty Ojca Szeligi” - bo taki tytuł nosi dzisiejszy film - nieco od kuchni wprowadza widza w tajniki medycyny andyjskiej i amazońskiej. Ojciec Szeliga podaje tu podstawowe kanony i algorytmy, którymi kieruje się fitoterapia latynoamerykańska. Interesujące - jak sądzę - jest także biograficzne wprowadzenia do filmu, które sędziwego księdza umieszcza tym razem nie w południowoamerykańskich, lecz w polskich didaskaliach. Tych, związanych z najwcześniejszym okresem jego życia.
Po raz kolejny zapraszam więc na film, do którego - z uwagi na postać Ojca Szeligi - niejedna osoba będzie prawdopodobnie chciała jeszcze powracać. Będzie to możliwe, bo za jakiś czas dokument ten pojawi się na prawym marginesie niniejszej strony, w naszej - nazwijmy to tak - "filmotece". Na razie natomiast pokazuję go jako wiadomość dnia. Dobrego odbioru!


Edmund Szeliga
Roman Warszewski
Dziennikarz i pisarz, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej i Środkowej. Spotykał się i przeprowadzał wywiady z noblistami, terrorystami, dyktatorami, prezydentami i szamanami. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Żyj długo”.

Ostatni album

„Zielone Pompeje.Drogą Inków do Machu Picchu i Espiritu Pampa”

(Razem z Arkadiuszem Paulem)
Seria Siedem Nowych Cudów Świata, Fitoherb 2013

„Zielone Pompeje”, czyli zapasowe Królestwo Inków