Tajna misja El Dorado

Towerpress, Gdańsk 2005
Polski podróżnik rozwiązuje zagadkę liczącą 500 lat!
Gdzie znajdowało się legendarne El Dorado?
Dlaczego przez przeszło 500 lat nikt nie mógł go odnaleźć?

Gdzie i kiedy narysowano największą w świecie mapę Drogi Mlecznej? Ile było Bram Słońca w Tiahuanaco - legendarnym Mieście Bogów z boliwijskiego Altiplano?

Oto pytania, na które znajdziesz odpowiedź w książce. Zapierająca dech w piersiach opowieść z wyprawy do złotego miasta ilustrowana jest ponad setką kolorowych i czarno-białych fotografii, map i rysunków.

Roman Warszewski urodził się w 1959 roku w Elblągu. Dziennikarz i pisarz, autor wielu bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej, którą zna jak własną kieszeń.

W swych wojażach dotarł nawet na Wyspę Wielkanocną.

Jest też autorem scenariuszy i realizatorem dokumentalnych filmów telewizyjnych związanych z Ameryką Południową oraz honorowym członkiem Centrum Medycyny Tradycyjnej (CIMT) w Limie i międzynarodowego Stowarzyszenia Exploraciones Pantiacolla.

Książka "Tajna misja - El Dorado" jest już dwunastą pozycją w jego dorobku.

Tajna misja Eldorado
Roman Warszewski
Dziennikarz i pisarz, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej i Środkowej. Spotykał się i przeprowadzał wywiady z noblistami, terrorystami, dyktatorami, prezydentami i szamanami. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Żyj długo”.

Ostatni album

„Zielone Pompeje.Drogą Inków do Machu Picchu i Espiritu Pampa”

(Razem z Arkadiuszem Paulem)
Seria Siedem Nowych Cudów Świata, Fitoherb 2013

„Zielone Pompeje”, czyli zapasowe Królestwo Inków