„Zielone Pompeje. Drogami Inków do Machu Picchu i jeszcze dalej”

Fitoherb, Sopot 2013
To po „Machu Picchu. 100 lat po godzinie zero” i „Cuzco. Rzym Nowego Świata” już trzeci album tego duetu autorskiego w serii „Siedem Nowych Cudów Świata” wydawnictwa Fitoherb. Tym razem pokazuje on całkiem nieznane oblicze Państwa Inków – jego dalekie, wschodnie rubieże, do których nigdy lub prawie nigdy się nie dociera. To prawdziwe Zielone Pompeje – z tą tylko różnicą, iż lawę i wulkaniczny popiół zastępuje tam wiecznie zielona, żarłoczna dżungla. Pompeje znacznie większe niż te, które znamy z Europy – liczące nie dziesiątki hektarów, lecz tysiące kilometrów kwadratowych.
– Uroda zaprezentowanych w albumie zdjęć jest wprost powalająca – przeglądając elektroniczną wersję albumu powiedział Peter Frost, od lat mieszkający w Cuzco autor słynnego przewodnika „Exploring Cusco”.
To publikacja naprawdę unikatowa. Pierwszy album nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale... na świecie w całości poświęcony zaginionemu na krańcach mapy Królestwu Vilcabamby.

Roman Warszewski
Dziennikarz i pisarz, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej i Środkowej. Spotykał się i przeprowadzał wywiady z noblistami, terrorystami, dyktatorami, prezydentami i szamanami. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Żyj długo”.

Ostatni album

„Zielone Pompeje.Drogą Inków do Machu Picchu i Espiritu Pampa”

(Razem z Arkadiuszem Paulem)
Seria Siedem Nowych Cudów Świata, Fitoherb 2013

„Zielone Pompeje”, czyli zapasowe Królestwo Inków