Ojciec nadziei

Bellona, Warszawa 2000
Ojciec nadziei to książka nie tylko o medycynie andyjsko-amazońskiej i dokonaniach w tej dziedzinie polskiego misjonarza w Peru o. Edmunda Szeligi; to książka przede wszystkim o nim samym.
Znakomity botanik i wybitny lekarz-samouk. Jak mówią niektórzy jeden z najskuteczniejszych lekarzy świata. Leczy to, co nieuleczalne i pomaga tym, którym współczesna medycyna nie jest w stanie już pomóc. Niezrównany znawca roślin znad Amazonki i z Andów. Odkrywca leczniczych walorów vilcacory - świętego pnącza Inków o praktycznie niezliczonych zastosowaniach terapeutycznych. Twórca opartego na nim rewelacyjnego preparatu antynowotworowego, który na całym świecie ostatnio także w Polsce beznadziejnie chorym przywraca nadzieję na wyzdrowienie i życie. Ma w sobie zarówno coś z Matki Teresy z Kalkuty, jak i ze świętego Franciszka z Asyżu. A ponad wszystko zawsze jest i pozostaje sobą.

VilcacoraEdmund Szeliga
Roman Warszewski
Dziennikarz i pisarz, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród. Wielokrotnie przebywał w Ameryce Południowej i Środkowej. Spotykał się i przeprowadzał wywiady z noblistami, terrorystami, dyktatorami, prezydentami i szamanami. Obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Żyj długo”.

Ostatni album

„Zielone Pompeje.Drogą Inków do Machu Picchu i Espiritu Pampa”

(Razem z Arkadiuszem Paulem)
Seria Siedem Nowych Cudów Świata, Fitoherb 2013

„Zielone Pompeje”, czyli zapasowe Królestwo Inków